speaker-photo

Tomek Torres

Perkusja

Zajęcia: 27 lipca

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
W latach 1997- 2006 członek zespołu Triology (wraz z Michalem Baranskim i Mateuszem Kolakowskim), założonego przez amerykańskiego klarnecistę Brad'a Terry. Ponad 300 koncertów na terenie całych Stanów Zjednoczonych m. in. w takich klubach jak: Knitting Factory (NYC); Jazz Bakery (LA); Mt. Washington Hotel (NH); Chicago (Konsulat Polski); a także w innych klubach jazzowych w San Diego, Bostonie czy Denver. Podczas pobytów w Stanach miał przyjemność poznać i zagrać razem z takimi muzykami jak: Bill McHenry, William Gallison, Tony Malaby, Jeff Williams, Aaron Goldberg, Jamey Aabersold, Adam Makowicz czy Buddy DeFranco.
W Polsce miał okazje współpracować z tak uznanymi muzykami jak Bobby McFerrin, Mayito Rivera, Michał Baranski, Jan Smoczyński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Urbański, Reinaldo Ceballo, Jose Torres, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Filip Siejka, Piotr Zaczek, Grzegorz Jabłoński, Robert Kubiszyn.
Współpracuje lub współpracował z zespołami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres & Havana Dreams, Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic, Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Ania Szarmach, Urszula Dudziak, VNM, TEDE oraz Kuba Badach.
Od 2012 współpracuje z najlepszymi DJ'ami z kraju i z zagranicy jako perkusista Live Act. Współpracował z DJ Bleq, DJ Macu, DJ Kocurr, DJ Romi, a takze z 3-krotnym Mistrzem Świata w DJ'ce - DJ Pro Zeiko. Na co dzień gra w najlepszych klubach w Warszawie oraz w innych klubach w całej Polsce.
Współzałożyciel grupy The Bangers w którego skład wchodzą DJ Macu i DJ Kocurr. W 2015 roku formacja wypuściła pierwszy w Polsce mixtape z żywą perkusją.
W roku 2014 Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn "Perkusista" w kategorii "Perkusista Modern", w 2016 ponownie zwyciężył w kategorii "Perkusista", a w styczniu 2017 został uznany jednym z "101 Polskich Perkusistów Wszechczasów", według magazynu "Perkusista".