speaker-photo

Maciek Gołyźniak

Perkusja

Muzyk sesyjny, współtwórca zespołów, autor muzyki, od lat z powodzeniem godzi pracę muzyka sesyjnego (m.in. Brodka, Natalia Nykiel, Marzena Ugorna ) z pracą w zespołach (Sorry Boys, Ballady i Romanse ) oraz warsztatami dla młodych adeptów sztuki perkusyjnej. Pisuje do specjalistycznej prasy muzycznej, w której od początku 2018 poprowadzi stałą rubrykę. W 2016 roku, z Mariuszem Dudą (Riverside) i Maćkiem Mellerem (Quidam) wydaje znakomicie przyjętą i nagrodzoną „Debiutem Roku” Teraz Rock płytę, „Breaking Habits”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, w tym za „Osobowość Perkusyjną 2016” Magazynu Perkusista.

Nominowany do Fryderyków (Brodka, Sorry Boys), Paszportów Polityki (Ballady i Romanse). Poza wieloma płytami, które wymienia jako znaczące w swoim dorobku jak np wymienione Trio – Meller, Gołyźniak, Duda, nagrał album Granda z Moniką Brodką, który kapituła ZPAV nagrodziła tytułem płyty ostatniego 25-cio lecia. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Islandii, Indiach i prawie całej Europie. Występował m.in na festiwalach : SXSW – Austin (USA) , The Great Escape, (UK) Ripperbahn (DE), żeby wymienić tylko kilka.

Jego fanpage na FB zgromadził z górą 2,5 tyś fanów i wyznawców hasła #trzebacwiczyc , które muzyk propaguje od lat. Maciek jest torunianinem, fanem dobrej kuchni i entuzjastą gotowania. Na stałe współpracuje z firmami Sonor Drums, Istanbul Agop, AKG i Wincent Drumsticks.