Soundela 2020

Startujemy 7 lipca! 

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty dla muzyków.
W tym roku w wyjątkowej odsłonie – w formie cyklicznych, wakacyjnych spotkań online!

 

plakat

12 WYKŁADOWCÓW

12
spotkań

4
tygodnie

Edycja
OnLine!

4. edycja warsztatów muzycznych Soundela - pierwsza w wersji online!

Jest już pewne, że tegoroczne Soundela odbędzie się mimo pandemii. W tym roku jednak zmieniamy nieco jej formę, co z pewnością ułatwi Wam udział w wydarzeniu pomimo ograniczeń!

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubawa, Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz sponsorów w tym roku przygotowaliśmy 12 spotkań warsztatowych online z 12 wykładowcami. Jak co roku do współpracy zaprosiliśmy znanych i cenionych ludzi ze świata muzyki i show-biznesu. Bawcie się dobrze i skorzystajcie jak najwięcej!

Wykładowcy

Jacek Królik

Jacek Królik

gitara / Zawiadowca Artystyczny Warsztatów
Adam Sztaba

Adam Sztaba

kompozytor, dyrygent
Wojtek Olszak

Wojtek Olszak

studio, produkcja muzyczna
Tomek Kałwak

Tomek Kałwak

instrumenty klawiszowe
Bartek Królik

Bartek Królik

produkcja muzyczna
Robert Szewczuga

Robert Szewczuga

gitara basowa

Jak wziąć udział w warsztatach online?

W tym roku nasze wydarzenie odbywa się w wersji online - możesz wziąć udział w warsztatach wprost ze swojego pokoju!

Program Warsztatów

18:00
18:00 - 21:00
Jacek Królik

Temat: Dobre i świadome granie na gitarze

O prowadzącym słów kilka...

Urodzony w Krakowie w roku 1967. Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo.
Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko,
Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz. 2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk. Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego.
W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock.

W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.
18:00
18:00 - 21:00
Ola Królik

Temat: Głos w równowadze. Teoria i praktyka. Metody pracy z głosem, ciałem i emocjami. Osobowość a technika.

O prowadzącej słów kilka...

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Studiów Podyplomowych Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kier. Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej.

Słuchaczka warsztatów Kristin Linklater, uczestniczka wielu konferencji, wykładów i szkoleń poświęconych pracy z głosem (m.in Belcanto, Speach Level Singing, Mix, Flow Phonation, Screaming, Belting, Śpiew alikwotowy, Voice and Body in Balance, Powięź, Rolfing. Integracja strukturalna, Mix, Technika Alexander, Metoda Feldenkraisa, Doctor Vox)

Jest wykładowcą AST w Krakowie w zakresie zajęć z przedmiotu "Impostacja głosu". Prowadzi zajęcia z emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu.

Wykładowca klas wokalnych licznych warsztatów muzycznych (min. Jaworki, Stalowa Wola, Rzeszów, Koluszki, Kielce, Pułtusk, Lubawa, Bolesławiec,Kraków). Doświadczona artystka estradowa zarówno jako solistka w autorskich projektach oraz zespołach m.in Past, Brathanki, Orange, Kaktus, Mollstreet, Epiphany, Thea jak i wieloletnia chórzystka w programach telewizyjnych m.in. "Jaka to melodia", "Szymon Majewski Show”, "Ciao Darwin", "Twoja droga do gwiazd", "Śpiewaj i walcz", Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu i w Sopocie.
18:00
18:00 - 21:00
ROBERT SZEWCZUGA

Temat: Kreatywne podejście do ćwiczeń, goove'u, solo

O prowadzącym słów kilka...

Gitarzysta basowy, kompozytor. Wieloletni członek zespołów Apostolis Anthimos Trio/Quartet oraz Golec uOrkiestra. Lider trio jazzowego, które założył w 2011 roku. Często zapraszany przez czołowych polskich oraz europejskich artystów do współpracy sesyjnej.

Swoją edukację muzyczną rozpoczął w bielskiej szkole muzycznej I i II stopnia, następnie studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W tym czasie koncertował już m.in. z Beatą Przybytek, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim oraz Leszkiem Cichońskim. Jako sideman brał udział w ważniejszych polskich festiwalach, takich jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Bielska Zadymka Jazzowa, Sopot Top Trendy Festival czy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ze swoim trio nagrał płytę „Moonrise”, która została przyjęta bardzo pozytywnie przez odbiorców oraz krytyków. Z trio wystąpił między innymi podczas 16. oraz 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej (2014/2018) oraz w ramach festiwalu dla gitarzystów basowych „GrajMiDół” w Zgierzu (2015) gdzie prowadził także warsztaty dla basistów z całej Polski.

Ma na swoim koncie współpracę z takimi ikonami, jak Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Leszek Cichoński, Carlos Johnson, Stan Skibby, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Paweł Serafiński, Włodek Pawlik, Mateusz Pospieszalski, Frank Parker, Monika Kuszyńska, Iwona Loranc, Maria Koterbska, Irek Dudek oraz wielu innych.
18:00
18:00 - 21:00
Bartek Królik

Temat: Internistyka muzyczna

O prowadzącym słów kilka...

Bartek Królik – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk (2004 i 2005) oraz dwukrotny laureat MTV European Music Award (2004 i 2005). Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych jak: Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Festiwal Opole, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.
18:00
18:00 - 21:00
Wojtek Deręgowski

Temat: Kreatywność na perkusji

O prowadzącym słów kilka...

Polski perkusista młodego pokolenia. Studiował w Berklee College of Music w Bostonie.

Działa aktywnie jako muzyk sesyjny na scenie oraz w studio z polskimi oraz światowymi artystami. Aktualnie współpracuje z ukraińską super gwiazdą Tiną Karol.

Wojtek swoją aktywność muzyczną wykazuje również w social media regularnie wstawiając filmy i lekcje perkusyjne. Na swoich kanałach gromadzi ponad 270 tysięcy obserwatorów. Prowadzi również stronę internetową z lekcjami online gry na perkusji (www.wdrumlessons.com).

Wojtek jest endorserem pałek VicFirth, talerzy Meinl oraz naciągów Remo.
18:00
18:00 - 21:00
Natalia Niemen

Temat: Jak improwizować, żeby nie zwariować

O prowadzącej słów kilka...

Muzyk i plastyk. Śpiewa, komponuje, pisze, gra na altówce i trochę na pianinie. Maluje, rysuje, rzeźbi, fotografuje. A tak w ogóle to żona Mateusza, mama dwóch nastolatków i małej dzidzi, kuchta, praczka i pomywaczka. Trochę dziwaczka 🙂
18:00
18:00 - 21:00
Maciek Gołyźniak

Temat:

O prowadzącym słów kilka...

Muzyk sesyjny, współtwórca zespołów, autor muzyki, od lat z powodzeniem godzi pracę muzyka sesyjnego (m.in. Brodka, Natalia Nykiel, Marzena Ugorna ) z pracą w zespołach (Sorry Boys, Ballady i Romanse ) oraz warsztatami dla młodych adeptów sztuki perkusyjnej. Pisuje do specjalistycznej prasy muzycznej, w której od początku 2018 poprowadzi stałą rubrykę. W 2016 roku, z Mariuszem Dudą (Riverside) i Maćkiem Mellerem (Quidam) wydaje znakomicie przyjętą i nagrodzoną „Debiutem Roku” Teraz Rock płytę, „Breaking Habits”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, w tym za „Osobowość Perkusyjną 2016” Magazynu Perkusista.

Nominowany do Fryderyków (Brodka, Sorry Boys), Paszportów Polityki (Ballady i Romanse). Poza wieloma płytami, które wymienia jako znaczące w swoim dorobku jak np wymienione Trio – Meller, Gołyźniak, Duda, nagrał album Granda z Moniką Brodką, który kapituła ZPAV nagrodziła tytułem płyty ostatniego 25-cio lecia. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Islandii, Indiach i prawie całej Europie. Występował m.in na festiwalach : SXSW – Austin (USA) , The Great Escape, (UK) Ripperbahn (DE), żeby wymienić tylko kilka.

Jego fanpage na FB zgromadził z górą 2,5 tyś fanów i wyznawców hasła #trzebacwiczyc , które muzyk propaguje od lat. Maciek jest torunianinem, fanem dobrej kuchni i entuzjastą gotowania. Na stałe współpracuje z firmami Sonor Drums, Istanbul Agop, AKG i Wincent Drumsticks.
18:00
18:00 - 21:00
Maciek Mąka

Temat: Wyjdź ze schematów!

O prowadzącym słów kilka...

Gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, kompozytor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Urodził się i wychował w Krakowie gdzie zamieszkiwał do 2008 roku, obecnie mieszka na stałe w Warszawie. Laureat konkursów gitary klasycznej oraz III miejsca na festiwalu Guitar City w 2008 roku.

Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, min: Edyta Górniak, Renata Przemyk, Ryszard Rynkowski, Sistars, Janusz Panasewicz, Tatiana Okupnik, Anna Szarmach, De Press, Matt Kowalsky, Krzesimir Dębski, Mariusz Szaban, Monika Kuszyńska, Galicja i Lidja Jazgar, Paulina Bisztyga. Można było go również zobaczy w roli akompaniatora w programach typu „talent show”: Hit Hit Hurra, Must Be The Music, X-Factor, Śpiewaj i Walcz.

Obecnie na stałe współpracuje z takimi artystami jak: Agnieszka Chylińska, Kamil Bednarek, Buslav, Maciej Balcar.
18:00
18:00 - 21:00
Wojtek Olszak

Temat: Praca studyjna. Produkcja i realizacja nagrań płytowych.

O prowadzącym słów kilka...

W 1984 roku Olszak rozpoczął edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie fortepianu. W tym czasie zaczął także zajmować się muzyką rozrywkową, regularnie koncertując regularnie od roku 1985. Naukę kontynuował od 1987 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Warszawie, a potem w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy ul. Bednarskiej w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej i prof. Pawła Skrzypka, oraz w klasie fortepianu jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego.

W 1991 roku był jednym z założycieli Big Bandu im. F. Chopina, z którego w 1992 roku powstał zespół Woobie Doobie w swym pierwotnym składzie z Michałem Dąbrówką i Karimem Martusewiczem. W 1992 został liderem grupy Woobie Doobie, a w jej skład weszli: Michał Grymuza, Wojciech Pilichowski, Michał Dąbrówka, Mariusz „Fazi” Mielczarek i Marcin Nowakowski.

Od 1993 roku rozpoczął stałą współpracę z Edytą Górniak, co zaowocowało nagranym przez muzyków Woobie Doobie multiplatynowym albumem Dotyk, którego Olszak wraz z Rafałem Paczkowskim także był współproducentem. Olszak był także kompozytorem jej utworów oraz kierownikiem muzycznym składu koncertowego.

W wieku 17 lat, jako pierwszy w Polsce podpisał umowę producencką z dużą wytwórnią fonograficzną. Od 1994 roku rozpoczął regularną pracę jako producent i muzyk sesyjny biorąc udział w nagraniach wielu płyt. W tym samym roku założył firmę fonograficzną Olszak Records, której nakładem ukazał się debiutancki krążek Woobie Doobie – The Album.

W Kolejnych latach pracował w studio muzycznym oraz koncertował z czołówką polskiej sceny. Wojciech Olszak na swym koncie ma setki zagranych koncertów na wielu scenach w Polsce oraz w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Francja, Hiszpania, Kanada czy USA. Brał udział w Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu, Sopot Festival, Top Trendy czy Summer Jazz Days. W tamtym czasie rozpoczął także współpracę aranżerską z Teatrem Buffo Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.

Na stałe współpracował w składach koncertowych m.in. Edyty Górniak (jako kierownik muzyczny w latach 1993–1996), Natalii Kukulskiej (jako kierownik muzyczny w latach 1997–2000), Kasi Kowalskiej (2002–2008), Lady Pank (od 1994) i Pilichowski Band (od 1994).

W 1998 roku powstało Woobie Doobie Studio, którego właścicielem jest Olszak. Studio wyposażone zostało w wiele vintage'owych analogowych urządzeń oraz instrumentów. Ma ono charakter niekomercyjny, przeznaczone jest tylko i wyłącznie do projektów muzyków Woobie Doobie oraz dla przyjaciół grupy. Gośćmi Studia było wielu polskich artystów. Mnóstwo płyt nagranych w Woobie Doobie Studio osiągnęło status Złotych i Platynowych Płyt. Także wiele płyt wyprodukowanych przez Wojtka było nominowanych do nagrody Fryderyka, a sam Wojciech Olszak dwukrotnie – w 1997 i 1999 r. – w kategorii „Producent Muzyczny Roku”.

Wraz z Cezarym Łasiczką utworzył dwie internetowe stacje radiowe: Woobie Doobie Radio i Radio Muzango. Razem także tworzyli audycje radiowe nadawane na antenach: Tok FM, Roxy FM i Radia Opole.

Od czerwca do listopada 2007 pełnił funkcję dyrektora muzycznego w radiu Tok FM[2]. Prowadził w Tok FM audycję muzyczną – Z niejednego pieca.

Od lutego do maja 2009 zasiadał w loży komentatorskiej muzycznego programu „Hit Generator”, wraz z Edytą Jungowską i Zbigniewem Hołdysem. Program był emitowany na antenie TVP2.[3]

Współpracował z największymi polskimi gwiazdami oraz światowymi sławami, takimi jak: Eric Marienthal, Nathan East, Simon Phillips, Tommy Aldridge, czy Michał Urbaniak, który powiedział kiedyś: „Zawsze gdy słyszę w Polsce jakąś ciekawą i dobrą muzykę, to potem okazuje się, że robił ją Wojtek Olszak”
18:00
18:00 - 21:00
Tomek Kałwak

Temat: Co warto wiedzieć i umieć, żeby być dobrym klawiszowcem

O prowadzącym słów kilka...

Kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca w tejże uczelni.
W latach 1999-2000 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.

Obecny na estradzie, scenie, w studiach muzycznych i filmowych. Aktualnie muzyk w zespołach: Doroty Miśkiewicz, Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Niemen i Beaty Bednarz.

Współpracuje m.in. z: Kubą Badachem, Beatą Przybytek, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Matrą Król, Moniką Brodką, Ewą Urygą, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Herdzinem, orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia.

Komponuje muzykę teatralną i filmową w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku dziesięć premier teatralnych. W 2003 roku otrzymał nagrodę"Złota maska"za muzykę do spektaklu "Aztec Hotel".

Wydał całkowicie autorską płytę:„W hołdzie ekspresjonistom”, a ponadto brał udział w nagraniu ponad 100 płyt fonograficznych, wielokrotnie jako producent.

Płyty te niejednokrotnie zyskiwały uznanie krytyki i publiczności, w postaci statusu “Złotej płyty” (“Caminho” Doroty Miśkiewicz), nagrody “Mateusz Trójki” (“I’m Gonna Rock You” Beaty Przybytek) II miejsca w plebiscycie Polskiego Radia na “Folkowy Fonogram Roku” (“hurdu_hurdu” Adama Olesia) i wielu nominacji do “Fryderyka”, we wszystkich kategoriach: klasyka, jazz i muzyka rozrywkowa (m.in. “NAP” Marka Napiórkowskiego, “The First Look” Marty Król, “Piano.pl” Doroty Miśkiewicz, “Lutosławski Tuwim- Piosenki nie tylko dla dzieci” Doroty Miśkiewicz i Kwadrofonik)

Zagrał ponad 1600 koncertów z kilkudziesięcioma artystami reprezentującymi wiele, bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych i stylistyk, co uczyniło go muzykiem o dużej elastyczności i sporym bagażu doświadczeń, którymi z chęcią się dzieli prowadząc przeróżne warsztaty muzyczne, prezentacje i szkolenia.
18:00
18:00 - 21:00
Monika Malec

Temat: Emisja głosu w różnych stylistykach muzycznych. Czyli jak zdrowo i poprawnie śpiewać oraz ćwiczyć utwory o różnym charakterze i poziomie trudności

O prowadzącej słów kilka...

Wokalistka, nauczyciel śpiewu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunkach – Dyrygentura chóralna i Fortepian oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku – Prowadzenie zespołów muzyki jazzowej i rozrywkowej. W 2014 roku otrzymała tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. W latach 2001 – 2015 była wykładowcą przedmiotu „Śpiew solowy” na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 2014 roku pracuje jako adiunkt na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu na kierunkach Musical oraz Wokalistyka Estradowa. Od 2016 r. wykłada emisję głosu w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Jako trener wokalny pracowała przy produkcji wielu programów telewizyjnych: „Jak Oni Śpiewają“ V, VI, „XFACTOR“ II – IV , „Bitwa na głosy“ I -III, „Mam talent“ IV-XI, „The Voice of Poland“ I „Mali Giganci” I – III, „Superstarcie”, Idol 2017. Odpowiadała za przygotowanie wokalne aktorów w spektaklach teatralnych: „Zły”- reż. Jan Buchwald, Teatr Powszechny im. Z. Hubnera, „Zorro” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Człowiek dwóch szefów” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Pierwsza Randka” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Komedia o napadzie na bank” – reż. Tomasz Dutkiewicz, „Król” – reż. Monika Strzępka, Teatr Polski w Warszawie, „Żołnierz Królowej Madagaskaru” – reż. Krzysztof Jasiński, Teatr Polski w Warszawie.

Od 2014 r. współpracuje z SDI Media Polska jako kierownik muzyczny przy produkcji dubbingu polskiej wersji językowej filmów i seriali (m.in. „Kopciuszek”, „W głowie się nie mieści”, „Mój przyjaciel smok”, „Elena z Avaloru”, „Prawo Milo Murphy’ego”, „Młodzi Tytani”, „Iniemamocni 2”).

Poza muzyką, jej wielką pasją jest psychologia, którą studiowała w latach (2001-2007) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
18:00
18:00 - 21:00
Adam Sztaba

Temat: Od pustej kartki do pełnej sali

O prowadzącym słów kilka...

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Rudzińskiego.
W wieku 17 lat zainspirowany musicalem „Metro” stworzył własny musical „Fatamorgana?” wystawiony w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Debiutancką muzykę docenił Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz, z którymi w roku 1994 rozpoczął współpracę w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.
W wieku 20 lat został kierownikiem muzycznym zespołu Maryli Radowicz. W latach 1997-2001 współpracował z Edytą Górniak jako kierownik muzyczny, aranżer i pianista.
W roku 2002 i 2003 pełnił funkcję kierownika muzycznego oraz pianisty w programie telewizyjnym „Idol”. W 2003 roku napisał muzykę do spektaklu tanecznego „Opentaniec”, nad którym patronat objął Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Premiery spektaklu odbyły się w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.
W 2005 - 2006 r. był kierownikiem muzycznym, dyrygentem i aranżerem w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”. Zrodzona na potrzeby programu Orkiestra Adama Sztaby funkcjonuje do dziś.
W roku 2010 r. był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem Ceremonii Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie.
W tym samym roku na koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia poprowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas recitalu Stinga. Od 2011 do 2016 roku pełnił rolę jurora w popularnym programie telewizyjnym „Must be The Music. Tylko muzyka”. Adam Sztaba był również twórcą aranżacji i dyrygentem docenionych koncertów telewizyjnych: „Życia Mała Garść” (2012 r.) oraz „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z Legendą” (2014 r.) W grudniu 2014 wydał swój autorski album pt. „Muzyka własna”, który zawiera muzykę̨ ze spektaklu tanecznego „Opentaniec” oraz ścieżkę̨ dźwiękową̨ do filmu „Od pełni do pełni” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia..
W 2016 r. był jednym z kierowników muzycznych, aranżerów i dyrygentów podczas „Światowych Dni Młodzieży”.
W ostatnich latach powstało też kilka kompozycji orkiestrowych Adama Sztaby, m. in.: Leopoldinum (2016), Riffenuto (2017) oraz Polonez 1918 (2018). Utwór „Riffenuto” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia znalazł się̨ w aplikacji „Orkiestrownik”.
Od stycznia 2020 r. Adam Sztaba pełni rolę kierownika muzycznego oraz dyrygenta w musicalu „Człowiek z La Manchy” wystawianego na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Z początkiem roku współpracował z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia przy realizacji nagrania audio-video dla Intel Extreme Masters 2020 oraz koncertu Richarda Galliano podczas Gali Finałowej Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa.
Poza wspomnianymi artystami współpracował też z wieloma światowymi gwiazdmi, m.in.: Quincy Jonesem, Terencem Blanchardem, Chrisem Botti, Kurtem Ellingiem, Dolores O’Riordan, Michaelem Boltonem, Karelem Gottem, Caro Emerald, Heleną Vondráčkovą, José Carrerasem, José Currą, zespołem Čechomor, Richardem Galliano, WDR Big Bandem, NDR Big Bandem oraz polskimi, m.in.: Kayah, Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Ewą Małas – Godlewską, Natalią Kukulską, Kasią Wilk, Dorotą Miśkiewicz, Haliną Frąckowiak, Przemysławem Gintrowskim, Grzegorzem Turnauem, Mietkiem Szcześniakiem, Igorem Herbutem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim, Atom String Quartet, Grupą Mo-Carta.