speaker-photo

Ola Królik

Wokal

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Studiów Podyplomowych Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kier. Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej.

Słuchaczka warsztatów Kristin Linklater, uczestniczka wielu konferencji, wykładów i szkoleń poświęconych pracy z głosem (m.in Belcanto, Speach Level Singing, Mix, Flow Phonation, Screaming, Belting, Śpiew alikwotowy, Voice and Body in Balance, Powięź, Rolfing. Integracja strukturalna, Mix, Technika Alexander, Metoda Feldenkraisa, Doctor Vox)

Jest wykładowcą AST w Krakowie w zakresie zajęć z przedmiotu "Impostacja głosu". Prowadzi zajęcia z emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu.

Wykładowca klas wokalnych licznych warsztatów muzycznych (min. Jaworki, Stalowa Wola, Rzeszów, Koluszki, Kielce, Pułtusk, Lubawa, Bolesławiec,Kraków). Doświadczona artystka estradowa zarówno jako solistka w autorskich projektach oraz zespołach m.in Past, Brathanki, Orange, Kaktus, Mollstreet, Epiphany, Thea jak i wieloletnia chórzystka w programach telewizyjnych m.in. "Jaka to melodia", "Szymon Majewski Show”, "Ciao Darwin", "Twoja droga do gwiazd", "Śpiewaj i walcz", Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu i w Sopocie.