speaker-photo

Wojtek Fedkowicz

Perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKSu w konkursie Jazz Nad Odrą.

Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in.: Kochaj i tańcz, Czas honoru, Szymon Majewski Show, X-Factor, The Voice of Poland,Taniec z Gwiazdami). Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam telewizyjnych. Współpracował m.in. z grupą Pod Budą, Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Haliną Mlynkovą, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, O.S.T.R. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako lider formacji “Wojtek Fedkowicz Noise Trio” w 2013 roku wydał debiutancką płytę pt. Post-Digital Dreamers.

W 2018 roku ukazała się druga autorska płyta pt. Imaginary Space nagrana w duecie z żoną, harfistką Agnieszką Grelą-Fedkowicz. W 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.