speaker-photo

Tomek Kałwak

Instrumenty klawiszowe
Kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca w tejże uczelni.
W latach 1999-2000 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Obecny na estradzie, scenie, w studiach muzycznych i filmowych. Aktualnie muzyk w zespołach: Doroty Miśkiewicz, Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Niemen i Beaty Bednarz.
Współpracuje m.in. z: Kubą Badachem, Beatą Przybytek, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Matrą Król, Moniką Brodką, Ewą Urygą, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Herdzinem, orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia.
Komponuje muzykę teatralną i filmową w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku dziesięć premier teatralnych. W 2003 roku otrzymał nagrodę”Złota maska”za muzykę do spektaklu “Aztec Hotel”.
Wydał całkowicie autorską płytę:„W hołdzie ekspresjonistom”, a ponadto brał udział w nagraniu ponad 100 płyt fonograficznych, wielokrotnie jako producent.
Płyty te niejednokrotnie zyskiwały uznanie krytyki i publiczności, w postaci statusu “Złotej płyty” (“Caminho” Doroty Miśkiewicz), nagrody “Mateusz Trójki” (“I’m Gonna Rock You” Beaty Przybytek) II miejsca w plebiscycie Polskiego Radia na “Folkowy Fonogram Roku” (“hurdu_hurdu” Adama Olesia) i wielu nominacji do “Fryderyka”, we wszystkich kategoriach: klasyka, jazz i muzyka rozrywkowa (m.in. “NAP” Marka Napiórkowskiego, “The First Look” Marty Król, “Piano.pl” Doroty Miśkiewicz, “Lutosławski Tuwim- Piosenki nie tylko dla dzieci” Doroty Miśkiewicz i Kwadrofonik)
Zagrał ponad 1600 koncertów z kilkudziesięcioma artystami reprezentującymi wiele, bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych i stylistyk, co uczyniło go muzykiem o dużej elastyczności i sporym bagażu doświadczeń, którymi z chęcią się dzieli prowadząc przeróżne warsztaty muzyczne, prezentacje i szkolenia.