III edycja
Termin: 25-27 czerwca 2019 r.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 44, 14-260 Lubawa
Grupy warsztatowe: wokal, gitara, perkusja, gitara basowa, instrumenty klawiszowe i produkcja muzyczna
Wykładowcy
Jacek Królik
Gitara, Zawiadowca Artystyczny
Jacek Królik
Gitara, Zawiadowca Artystyczny
Urodzony w Krakowie w roku 1967. Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo.
Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko,
Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.
Od 1997 r. współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009.
Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim.
Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz.
2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk. Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego.
W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock.
W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.
Monika Malec
Wokal
Monika Malec
Wokal
Wokalistka, nauczyciel śpiewu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunkach – Dyrygentura chóralna i Fortepian oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku – Prowadzenie zespołów muzyki jazzowej i rozrywkowej. W 2014 roku otrzymała tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. W latach 2001 – 2015 była wykładowcą przedmiotu „Śpiew solowy” na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Od 2014 roku pracuje jako adiunkt na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu na kierunkach Musical oraz Wokalistyka Estradowa. Od 2016 r. wykłada emisję głosu w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.
Jako trener wokalny pracowała przy produkcji wielu programów telewizyjnych: „Jak Oni Śpiewają“ V, VI, „XFACTOR“ II – IV , „Bitwa na głosy“ I -III, „Mam talent“ IV-XI, „The Voice of Poland“ I „Mali Giganci” I – III, „Superstarcie”, Idol 2017. Odpowiadała za przygotowanie wokalne aktorów w spektaklach teatralnych: „Zły”- reż. Jan Buchwald, Teatr Powszechny im. Z. Hubnera, „Zorro” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Człowiek dwóch szefów” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Pierwsza Randka” – reż. Tomasz Dutkiewicz, Teatr Komedia, „Komedia o napadzie na bank” – reż. Tomasz Dutkiewicz, „Król” – reż. Monika Strzępka, Teatr Polski w Warszawie, „Żołnierz Królowej Madagaskaru” – reż. Krzysztof Jasiński, Teatr Polski w Warszawie.
Od 2014 r. współpracuje z SDI Media Polska jako kierownik muzyczny przy produkcji dubbingu polskiej wersji językowej filmów i seriali (m.in. „Kopciuszek”, „W głowie się nie mieści”, „Mój przyjaciel smok”, „Elena z Avaloru”, „Prawo Milo Murphy’ego”, „Młodzi Tytani”, „Iniemamocni 2”).
Poza muzyką, jej wielką pasją jest psychologia, którą studiowała w latach (2001-2007) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Natalia Niemen
Wokal
Natalia Niemen
Wokal
Piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną.
Osobowość i głos artystki należą Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.
Bartek Królik
Gitara basowa
Bartek Królik
Gitara basowa
Wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk (2004 i 2005) oraz dwukrotny laureat MTV European Music Award (2004 i 2005). Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.
Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.
Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych jak: Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Festiwal Opole, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.
Wojtek Fedkowicz
Perkusja
Wojtek Fedkowicz
Perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKSu w konkursie Jazz Nad Odrą.
Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in.: Kochaj i tańcz, Czas honoru, Szymon Majewski Show, X-Factor, The Voice of Poland,Taniec z Gwiazdami). Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam telewizyjnych. Współpracował m.in. z grupą Pod Budą, Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Haliną Mlynkovą, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, O.S.T.R. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako lider formacji “Wojtek Fedkowicz Noise Trio” w 2013 roku wydał debiutancką płytę pt. Post-Digital Dreamers.
W 2018 roku ukazała się druga autorska płyta pt. Imaginary Space nagrana w duecie z żoną, harfistką Agnieszką Grelą-Fedkowicz. W 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.
Wojtek Deręgowski
Perkusja
Wojtek Deręgowski
Perkusja
Polski perkusista młodego pokolenia. Studiował w Berklee College of Music w Bostonie.
Działa aktywnie jako muzyk sesyjny na scenie oraz w studio z polskimi oraz światowymi artystami. Aktualnie współpracuje z ukraińską super gwiazdą Tiną Karol.
Wojtek swoją aktywność muzyczną wykazuje również w social media regularnie wstawiając filmy i lekcje perkusyjne. Na swoich kanałach gromadzi ponad 270 tysięcy obserwatorów. Prowadzi również stronę internetową z lekcjami online gry na perkusji (www.wdrumlessons.com).
Wojtek jest endorserem pałek VicFirth, talerzy Meinl oraz naciągów Remo.
Kamil Barański
Instrumenty klawiszowe i produkcja muzyczna
Kamil Barański
Instrumenty klawiszowe i produkcja muzyczna
Wojtek Cugowski
Gitara
Wojtek Cugowski
Gitara
Jan Borysewicz
Gość specjalny
Jan Borysewicz
Gość specjalny
Genialny artysta. Wirtuoz gitary. Czarodziej melodii. Jako siedemnastolatek, zauważony przez znanego londyńskiego animatora bluesa, Alexisa Kornera rozpoczął zawodową grę na gitarze.
Kompozytor, wokalista, autor tekstów, lider, organizator. Wszelkie inicjatywy, w które się angażuje mają jasno sprecyzowany cel i muszą być najwyższej jakości. Nie toleruje niekompetencji, nie akceptuje kompromisów – dzięki czemu tworzy dzieła idealne. Jest laureatem wielu nagród, m.in. „100-lecia ZAIKS”, „Best Composer of Tokyo Music Festival”, “Gitarowy Top”, “Nagroda słuchaczy RMF FM”, „Bursztynowy Słowik” i wielu, wielu innych.
Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w takich zespołach jak: Nurt, Katia&Roman czy Apokalipsa. W 1978 roku rozpoczął współpracę z Budką Suflera i razem z nią nagrał trzy albumy, w tym najbardziej znany „Za ostatni grosz” oraz stworzył swoją pierwszą kompozycję „Nie wierz nigdy kobiecie”, która do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej popularnych utworów polskiej sceny muzycznej.
W 1981 roku wraz z Andrzejem Mogielnickim, postanowił założyć swój zespół Lady Pank, który do dziś święci triumfy. Jego piosenek z przyjemnością słucha już trzecie pokolenie młodych ludzi. Występował w Polsce, w Europie, w Ameryce, w Azji. Zdobywa laury i wyróżnienia. Niezwykły fenomen artystyczny zespołu był, i nadal jest, wynikiem nietuzinkowej gry na gitarze jej lidera.
Gra równie dobrze lewą, jak i prawą ręką. Wiele zdjęć prezentuje Borysewicza z gitarą nad głową, za plecami, niczym Jimi Hendrix – grający zębami, językiem… ta gra niezmiennie go bawi.
Równolegle z Lady Pank realizuje wiele projektów solowych. Jednym z nich jest trio Jan Bo, z którym wydał już 5 albumów. Współpracował również z takimi artystami jak Grzegorz Ciechowski, Tadeusz Nalepa, Urszula, Ewa Bem, Edyta Bartosiewicz, Majka Jeżowska, Jacek Skubikowski, Krzysztof Krawczyk, Chłopcy z Placu Broni, Homo Twist. Z Pawłem Kukizem nagrał platynową już płytę „Borysewicz Kukiz”. Utwory „Bo tutaj jest jak jest” i „Jeśli tylko chcesz” długo nie schodziły z czołówek list przebojów.
Borysewicz był też twórcą projektu „Nasz Wspólny Świat”, przy którym współpracowali z nim Lombard, TSA czy Kombi. Znany jest również jako producent składanki „Być Wolnym”, w której nagrywaniu wzięły udział poza Lady Pank, takie formacje jak Perfect, T.Love, Big Cyc, Acid Drinkers, Robert Gawliński.
Skomponował wiele utworów dla wspaniałych zespołów i artystów, m.in. „Niepisane” Braci, „Nie chcę Cię obchodzić” Ani Wyszkoni, płytę „Na skos” Izabeli Trojanowskiej, czy „Bal Maturalny” Alibaba Borysewicz.
Jest autorem muzyki filmowej (E=mc2, Wiedźmy, Złoty Środek), i teatralnej. Skomponował również muzykę do filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”, wykorzystaną później do licznych przedstawień teatralnych, musicali i bajek.
W 2018 roku postanowił zaryzykować i ponownie nagrać pierwszą, legendarną płytę Lady Pank. Do nagrań zaprosił wyjątkowych Gości, uzupełnił warstwę muzyczną, poszerzył instrumentarium. Dzięki temu stworzył, dzieło wybitne – ponadczasowe i dojrzałe, gdyż jedno nie ulega wątpliwości: Jan Borysewicz, niczym jak wino, im starszy, tym lepszy.