VI edycja warsztatów
Termin: 26-28 lipca 2022 r.
Miejsce: Lubawskie Centrum Aktywności Społecznej, Kino „Pokój” Lubawa
Grupy warsztatowe: wokal, gitara, perkusja, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, harmonijka ustna
Wykładowcy
Jacek Królik
Gitara, Zawiadowca Artystyczny, juror konkursu
Jacek Królik
Gitara, Zawiadowca Artystyczny, juror konkursu
Zajęcia: 26-28 lipca
Urodzony w Krakowie w roku 1967. Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo.
Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko,
Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.
Od 1997 r. współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009.
Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim.
Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz.
2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk. Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego.
W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock.
W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.
Maciek Mąka
Gitara
Maciek Mąka
Gitara
Zajęcia: 27 lipca
Marika
Wokal
Marika
Wokal
Zajęcia: 26-28 lipca
Marika to autorka słów i muzyki, artystka sceniczna z dwudziestoletnim doświadczeniem. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zyskując tytuł magistra. Karierę muzyczną zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu.
W swoim dorobku ma 5 własnych albumów, książkę zatytułowaną „Antydepresanty”, nominacje do Fryderyków i SuperJedynek. Kilka lat pracowała w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program The Voice of Poland).
Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach – zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Francji, Indiach, śpiewała też w Szanghaju i Ankarze. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami – m.in. Erykah Badu, Macy Gray. Jej występy na żywo łączą osobiste teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej i łatwością w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.
Ostatni album Mariki zatytułowany „Marta Kosakowska” to nowy rozdział w karierze artystki, związany ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop.
Aktualnie Marika przygotowuje szósty album.
Piotr Nazaruk
Wokal
Piotr Nazaruk
Wokal
Zajęcia: 26-28 lipca
Dyrygent, kompozytor i multiinstrumentalista; lider pop-gospelowej formacji TGD, współtwórca repertuaru zespołu. Instruktor warsztatów chóralnych (prowadził 1000-osobowy chór Festiwalu Nadziei - Warszawa 2014).
Wykładowca śpiewu zespołowego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej warszawskiej Akademii Teatralnej.
Od lat tworzy aranżacje oraz prowadzi zespoły wokalne w koncertach telewizyjnych, współpracując m. in. z Elżbietą Skrętkowską, Natalią Kukulską, Adamem Sztabą i Zygmuntem Kuklą. Jako kompozytor - wielokrotnie nagradzany za muzykę do spektakli teatralnych (festiwal Boska Komedia (Kraków 2008), Dwa Teatry (Sopot 2004, 2008, 2018), XIV Edycja Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Członek zespołu Anny Marii Jopek, uczestnik nagrań albumów z Branfordem Marsalisem, Patem Metheny, Makoto Ozone i Gilem Goldsteinem.
Współzałożyciel, współtwórca repertuaru i opiekun artystyczny zespołu dziecięcego - Małe TGD i ogólnopolskiej Szkółki TGD.
Łukasz „Samba” Dmochewicz
Perkusja
Łukasz „Samba” Dmochewicz
Perkusja
Zajęcia: 26-28 lipca
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych perkusistów polskich. Muzyk sesyjny, kolekcjoner zestawów perkusyjnych, werbli i talerzy perkusyjnych oraz właściciel nowoczesnego studia nagraniowego. Od 2005 roku intensywnie obecny na każdej z głównych przestrzeni profesjonalnego rynku muzycznego: studyjnej, koncertowej, fonograficznej, endorserskiej. W 2017 roku uznany przez magazyn Perkusista za jednego ze „101 najważniejszych polskich bębniarzy wszechczasów”. W portfolio Łukasza odnaleźć można ponad 700 produkcji telewizyjnych, które wspierał jako perkusista. Aktualnie, ponad pracę muzyka sesyjnego, zasila składy zespołu Darii Zawiałow oraz Orkiestry Grzegorza Urbana. Udział w licznych transmisjach realizowanych przez telewizję publiczną i czołowych krajowych nadawców komercyjnych, stwarzający możliwość współpracy estradowej z większością wyróżnianych polskich artystów wyznacza niepodważalną wartość warsztatu zawodowego Łukasza Dmochewicza.
Wybrane produkcje cykliczne:
• teleturniej muzyczny „Tak to leciało” (2008-2012, TVP2);
• niezliczone audycje kabaretowe pod zmieniającymi się tytułami, m.in.: „Kabaretowy Klub Dwójki” (2009-2012 / TVP2 ); „Dzięki Bogu już weekend” (2013-2016 / TVP2); „Kabaret na żywo” (od 2016 / POLSAT)
• „54. KFPP w Opolu” (2017 / TVP1 / Orkiestra Grzegorza Urbana / koncert „Debiuty”)
• „55. KFPP w Opolu” (2018 / TVP1 / Orkiestra Grzegorza Urbana / oprawa muzyczna całości)
• „56. KFPP w Opolu” (2019 / TVP1 / Orkiestra Grzegorza Urbana / oprawa muzyczna całości)
• „57. KFPP w Opolu” (2020 / TVP1 / Orkiestra Grzegorza Urbana / oprawa muzyczna całości)
• „58. KFPP w Opolu” (2021 / TVP1 / Orkiestra Grzegorza Urbana / oprawa muzyczna całości)
Wybrane produkcje okazjonalne:
• „Kolory miłosierdzia” – koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II (Łagiewniki 2014 / TVP1 / transmisja krajowa i zagraniczna)
• „Koncert dla Niepodległej” – (Stadion Narodowy 2018 / TVP1 transmisja / TVN, POLSAT retransmisje)
• „Red Bull Trasa Życzeń: Daria Zawiałow” (2020 / ONLINE)
Tomek Torres
Perkusja
Tomek Torres
Perkusja
Zajęcia: 27 lipca
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
W latach 1997- 2006 członek zespołu Triology (wraz z Michalem Baranskim i Mateuszem Kolakowskim), założonego przez amerykańskiego klarnecistę Brad'a Terry. Ponad 300 koncertów na terenie całych Stanów Zjednoczonych m. in. w takich klubach jak: Knitting Factory (NYC); Jazz Bakery (LA); Mt. Washington Hotel (NH); Chicago (Konsulat Polski); a także w innych klubach jazzowych w San Diego, Bostonie czy Denver. Podczas pobytów w Stanach miał przyjemność poznać i zagrać razem z takimi muzykami jak: Bill McHenry, William Gallison, Tony Malaby, Jeff Williams, Aaron Goldberg, Jamey Aabersold, Adam Makowicz czy Buddy DeFranco.
W Polsce miał okazje współpracować z tak uznanymi muzykami jak Bobby McFerrin, Mayito Rivera, Michał Baranski, Jan Smoczyński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Urbański, Reinaldo Ceballo, Jose Torres, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Filip Siejka, Piotr Zaczek, Grzegorz Jabłoński, Robert Kubiszyn.
Współpracuje lub współpracował z zespołami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres & Havana Dreams, Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic, Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Ania Szarmach, Urszula Dudziak, VNM, TEDE oraz Kuba Badach.
Od 2012 współpracuje z najlepszymi DJ'ami z kraju i z zagranicy jako perkusista Live Act. Współpracował z DJ Bleq, DJ Macu, DJ Kocurr, DJ Romi, a takze z 3-krotnym Mistrzem Świata w DJ'ce - DJ Pro Zeiko. Na co dzień gra w najlepszych klubach w Warszawie oraz w innych klubach w całej Polsce.
Współzałożyciel grupy The Bangers w którego skład wchodzą DJ Macu i DJ Kocurr. W 2015 roku formacja wypuściła pierwszy w Polsce mixtape z żywą perkusją.
W roku 2014 Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn "Perkusista" w kategorii "Perkusista Modern", w 2016 ponownie zwyciężył w kategorii "Perkusista", a w styczniu 2017 został uznany jednym z "101 Polskich Perkusistów Wszechczasów", według magazynu "Perkusista".
Michał Grott
Gitara basowa
Michał Grott
Gitara basowa
Zajęcia: 26-28 lipca
Muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.
W ciągu swej kariery współpracował z takimi wokalistkami jak Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Paulina Przybysz, Margaret, jak również z zespołami Blue Cafe, The Boogie Town oraz szeregiem innych artystów.
Poza udziałem w nagraniach albumów innych wykonawców, ma również na koncie solowy krążek Grottmusic. Wśród wielu projektów, w które jest on muzycznie zaangażowany współtworzy rodzinną Grott Orkiestrę gdzie jest aranżerem, kierownikiem muzycznym i dyrygentem zarazem.
Od wielu lat jest endorserem gitar basowych firmy Yamaha jak i sprzętu basowego firmy Ampeg, dzięki czemu miał okazję wspołpracować ze znakomitymi muzykami jak : Nathan East, Billy Sheehan (Mr.Big), Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne/Whitesnake), Derrick Mckenzie (Jamiroguai).
Kinga Głyk
Gitara basowa
Kinga Głyk
Gitara basowa
Zajęcia: 27 lipca
Artystka, basistka, kompozytorka.
KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ w kategorii ODKRYCIE ROKU 2021.
Mając zaledwie 24 lata zadziwia nie tylko swoim wybitnym talentem muzycznym ale jej sukcesy artystyczne oraz nagrody, które zdobywa notowane są na najwyższych miejscach w najbardziej prestiżowych rankingach sceny muzycznej na całym świecie !
Ogromna liczba fanów Kingi świadczy o tym, jak bardzo jej osoba i twórczość znacząco i pozytywnie wpływają na różne pokolenia słuchaczy obecnego czasu.
Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazz'owo-blues'owej-funk'owej.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO.
W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” ,który otrzymał bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”.
W 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album live pt:"Happy Birthday".
W 2016 roku video coveru "TEARS IN HEAVEN” w wykonaniu Kingi Głyk uzyskało ponad 20 milionów wyświetleń !!!
W 2017 roku pojawiła się trzecia autorska płyta artystki pt;" Dream" w doborowym towarzystwie muzyków: Tim Garland saksofon, Nitai Hershkovits piano, Gregory Hutchinson perkusja.
W ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP Kinga została nominowana w kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA oraz ODKRYCIE ROKU.
W 2019 roku Kinga Głyk otrzymała nagrodę GRAND PRIX w kategorii - “NOWA NADZIEJA POLSKICH JAZZOWYCH MELOMANÓW”.
W tym samym roku podczas Leverkusen Jazz Festival artystka zagrała z legendarnym Marcus'em Miller'em !
W 2018 roku Kinga Głyk została nominowana w kategorii "Międzynarodowa gitara basowa" do niemieckiej nagrody Echo Jazz.
W 2019 roku został wydany jej czwarty autorski album pt;"Feelings"
Kinga od kilku lat nagrywa dla jednej z najbardziej prestiżowych światowych wytwórni WARNER MUSIC GROUP GERMANY .
W 2021 roku Kinga została nominowana wraz z Christian McBride i Wolfgang Muthspiel do nagrody DEUTSCHER JAZZ PREIS.
Artystka wielokrotnie koncertowała na uznanych scenach i festiwalach na świecie m.in. w takich krajach jak Indonezja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Ukraina, Serbia, Holandia, Słowacja, Czechy, Portugalia, Rumunia, Węgry.
Bartek Łęczycki
Harmonijka ustna
Bartek Łęczycki
Harmonijka ustna
Zajęcia: 26-28 lipca
Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego polskiego harmonijkarza, w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.
Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski "Koledzy" (2007) oraz Waglewski Fisz Emade "Męska Muzyka"(2008).
Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.
W ramach Przystanku Woodstock 2008 poprowadził warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych, między seminariami takich osobistości jak Tadeusz Mazowiecki czy Tomasz Lis.
W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.
W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu. Tam poprowadził dwa workshopy o loop station oraz o specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.
Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.
Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko.
Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Tommy Emmanuel, Wojciech Waglewski, Marek Raduli, Jarek Śmietana, Andrzej Nowak, Piotr Banach Krzysztof Misiak czy Maciej Maleńczuk.
Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny.
Bartosz Łęczycki jest również popularyzatorem harmonijki ustnej wśród dzieci i młodzieży, prowadząc zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
- Akademia Bluesa to multimedialny wykład o historii muzyki rozrywkowej, zaczynając od muzyki bluesowej, rockowej a kończąc na nowoczesnych gatunkach muzyki elektronicznej. Wykład jest skierowany do młodzieży szkolnej oraz dorosłych
- Dookoła świata z harmonijką ustną to występ skierowany do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w którym oprócz interaktywnego omówienia zasady działania harmonijki, prezentowane są utwory typowe dla muzyki np. amerykańskiej, indyjskiej, polskiej czy afrykańskiej.
Wojtek Olszak
Produkcja muzyczna i instr. klawiszowe, juror konkursu
Wojtek Olszak
Produkcja muzyczna i instr. klawiszowe, juror konkursu
Zajęcia: 26-28 lipca
Tomasz Organek
Gość specjalny
Tomasz Organek
Gość specjalny
Spotkanie: 26 lipca
Lider zespołu Organek. Grupa ta powstała w 2013 roku z inicjatywy Tomasza, autora tekstów i muzyki, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.
Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające:
Głupi (2014) – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock
Czarna Madonna (2016) – trzy statuetki Fryderyk 2017 w kategorii: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku
Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.
W 2021 zespół wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyka 2022:
Ocali Nas Miłość (2021) - z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka
Na razie stoję, na razie patrzę (2021) - nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal
W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. ORGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych). W 2022 zespół supportuje KINGS OF LEON podczas koncertu we Wrocławiu.
Grupy warsztatowe
I edycja Konkursu Muzycznego
Termin: 28 lipca 2022 r.
Miejsce: Łazienki Lubawskie
Skład Jury:
– Jacek Królik – gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor, edukator, zawiadowca artystyczny Soundela Festival,
– Wojtek Olszak – producent muzyczny, realizator dźwięku, muzyk sesyjny, kompozytor, pianista,
– Maciej Warda – dziennikarz (TopGuitar, Muzyk, TopDrummer),
– Zenon Paprocki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie.
Do konkursu zgłosiło się ponad 60 zespołów i solistów.
W finale znalazła się szóstka wykonawców:
– Black Radio
– Filip Mizia
– Klinton
– Mellow Monday
– Muska
– Pan B
Wyniki konkursu:
I miejsce – Black Radio
II miejsce – Muska
III miejsce – Pan B.
Nagrody indywidulane:
– Bartosz Malik – perkusja (Muska)
– Mariusz Oborski – wokal (Klinton)