speaker-photo

Marika

Wokal

Zajęcia: 26-28 lipca

Marika to autorka słów i muzyki, artystka sceniczna z dwudziestoletnim doświadczeniem. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zyskując tytuł magistra. Karierę muzyczną zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu.
W swoim dorobku ma 5 własnych albumów, książkę zatytułowaną „Antydepresanty”, nominacje do Fryderyków i SuperJedynek. Kilka lat pracowała w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program The Voice of Poland).

Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach – zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Francji, Indiach, śpiewała też w Szanghaju i Ankarze. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami – m.in. Erykah Badu, Macy Gray. Jej występy na żywo łączą osobiste teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej i łatwością w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.
Ostatni album Mariki zatytułowany „Marta Kosakowska” to nowy rozdział w karierze artystki, związany ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop.
Aktualnie Marika przygotowuje szósty album.