speaker-photo

Jakub Żytecki

Gitara

Polski gitarzysta i kompozytor manifestujący eskapizm poprzez instrumentalną wirtuozerię. Jego muzycznepoczątki zakorzenione mocno w stylistyce metalu progresywnego, pozwoliły głęboko ukształtować fundację gitarowego rzemiosła.
Kiedy to wczesna twórczość Jakubabyłamocnym odzwierciedleniem instrumentalnych umiejętności, jego obecna muzyka staje się odbiciem ogromnej pasji do songwriting’u.

„Zytecki’s tone and timbre have been established: warm, uplifting, and friendly. This is music meant to soothe the soul, even as it challenges the mind.” - newnoisemagazine.com

Oprócz instrumentalnej precyzji, jego piosenki często zawierają w sobie delikatnie wprowadzane partie wokalne, które trafnie uzupełniają się z gitarową narracją. Jakub od lat produkuje oraz miksuje swoje utwory, co daje absolutną
bezkompromisowość w dążeniu do artystycznej wizji. Wizja ta klaruje się coraz mocniej z każdym kolejnym wydawnictwem.

W roku 2018 projekt doczekał się pierwszych koncertów, supportując Australijskiego gitarzystę Plini na wielu europejskich scenach, w tym także na dwóch występach w Polsce. Jakub zaprosił do współpracy swoich bliskich przyjaciół - Józefa Rusinowskiego (bębny) oraz Michała Sarapatę (bas), którzy idealnie wpasowali się w projekt swoją wrażliwością oraz instrumentalną biegłością. Od momentu pierwszego występu na żywo, zespół zdążył zagrać dziesiątki koncertów w krajach Europy Zachodniej i Środkowej, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii czy Australii. Z jednej strony łącząc brzmienie klasycznego rockowego trio, z drugiej zaś świata syntezatorów i elektroniki - grupa ta stała się ciekawą anomalią na scenie progresywnego rocka i metalu.