speaker-photo

Monika Urlik

Wokal

Wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, autorka tekstów.
Obecnie studentka UMFC na wydziale śpiewu solowego, specjalizacja muzyka dawna.
W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór Time after time . W 2006 zdobyla także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór Time after time . 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału.
9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Domek bez adresu" z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory "Nie wie nikt" oraz "Ty i ja", znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.
W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji[4][5][6]. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce.
Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust.
Przewodnicząca jury lub członek jury w wielu konkursach wokalnych m.in w Krakowie, Koninie, w Warszawie. Prowadzi masterclass dla przyszłych i obecnych adeptów sztuki wokalnej w całej Polsce.
Śpiewała w filmowej wersji disneyowskiego” Krola Lwa” oraz w obecnej wersji filmowej „ Pinokio” wciela się w postać błękitnej wróżki, która oryginalnie wykonuje Cynthia Erivo.
W roku 2023 dostała złoty medal na międzynarodowym festiwalu muzyki klasycznej w Londynie: Best Classical Musicians Awards w kategorii Best Baroque Performance
Została także wokalistka roku w plebiscycie portalu Muzykoholicy.com.
współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi wykonującymi muzykę filmową, rozrywkową, 27 symfonicznie, Queen symfonicznie, Niemen symfonicznie, projekt „Soul” z orkiestrą symfoniczną kaliską, projekt jazzowy z orkietrsa radomską.

Urodzona w Dzierzoniowie .Z wyróżnienie ukończyła klasę skrzypiec w PSM I stopnia w Dzierzoniowie .Naukę kontynuowała w klasie skrzypiec PAnstwowym Liceum Muxycznym we Wrocławiu .Kolejno -wokal estradowy na tzw.”Bednarskiej” w Warszawie

.Studiowala dyrygenture chóralną na Uniwersytecie Muzycznym im.Fryderyka Chopina w Warszawie .Obecnie jest na roku magisterskim na śpiewie operowym oraz wokalistyce chóralnej na UmFC w Warszawie.

.W 2023 wystąpiła w programie tv : Rytmy dwójki wraz z Pectus oraz w Gwiazdy VOP w tvp2.

Prowadzi mistrzowskie warsztaty wokalne w całym kraju.Jest członkiem jury wielu polskich i dla Polonii festiwalu i konkursów muzycznych m.in w Krakowie, Koninie, Warszawa, Poznan, Od 2023 roku prowadzi chór muzyki rozrywkowej Upside Down, który w 24 roku zdobył :
- specjalne wyróżnienie - festiwal piosenki angielskiej
- 2 nagrodę - konkurs wokalny „ Z ekranów”
- 1 nagrodę - konkurs wokalny piosenki polskiej „ Kropka”