speaker-photo

Ania Szarmach

Wokal
Muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, absolwentka studiów dziennych Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończyła z wyróżnieniem. Ukończyła klasę fortepianu i saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego, w Starogardzie Gdańskim. Swój pierwszy zespół Wbrew Logice, w którym grała na instrumentach klawiszowych, śpiewała oraz pisała muzykę i teksty założyła w wieku 14 lat. Po maturze rozpoczęła naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach gdzie uczyła się śpiewu pod okiem Anny Serafińskiej. Od drugiego roku studiów podjęła indywidualny tok nauczania ponieważ już zaczęła pracować jako wokalistka sesyjna i chórzystka.
Jako wokalistka, kompozytorka, producent gościnnie brała udział w wielu muzycznych krajowych i międzynarodowych projektach. Jej głos jako wokalistki studyjnej można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach różnych polskich i zagranicznych muzyków i artystów.
Wydała 4 albumy – Sharmi (2006), Inna (2010), POZYTYWka (2012), Shades of Love (2016). Łącznie otrzymała trzy niminacje do Fryderyków (2006, 2010) i dwie nominacje do Super Jedynek (2007).
Muzyka Ani Szarmach to połączenie kilku gatunków: soulu, jazzu, r’n’b i muzyki klubowej. Ania Szarmach od lat pracuje z wieloma, wysoko cenionymi muzykami polskiej i światowej sceny popowej i jazzowej. W jej projektach wzięli udział m.in. Anna Maria Jopek, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych, David„Fingers“Haynes, Frank McComb, Grzegorz„Jabco“Jabłoński, Maciej„Envee“Goliński, Michał Miśkiewicz, Piotr Żaczek, Robert Kubiszyn, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Michał Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Michał Tokaj, chór Sound’n’Grace. Koncertuje w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad nowym albumem, który będzie utrzymany w klimatach soul/jazz/r’n’b/. Nadchodzący album współtworzony jest w kooperacji producenckiej składającej się z Ani Szarmach, Macieja „Envee“ Golińskiego – muzyka, producenta i DJ’a oraz Grzegorza „Jabco“ Jabłońskiego – kompozytora, muzyka, producenta, aranżera i pianistę. Planowane wydawnictwo będzie międzynarodowe.
Pracowała jako instruktor sztuki wokalnej, m.in. w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi prowadząc zajęcia grupowe i indywidualne z takich przedmiotów jak: Emisja Głosu, Improwizacja Scat i Improwizacja Blues oraz Indywidualna Interpretacja Kreatywna. Obecnie prowadzi zajęcia w Ośrodku Kultury Ochoty im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie. Prowadzi też warsztaty wokalne oraz szkolenia zespołowe dla muzyków i wokalistów w całej Polsce jak również warsztaty międzynarodowe.
Jako autor muzyki i tekstów pracuje również dla innych artystów. Jest także związana z nurtem muzyki gospel.
Poniżej adresy stron internetowych. Wszystkie wydane albumy oraz wydane single dostępne są we wszystkich światowych serwisach muzycznych (iTunes, Spotify, Tidal, Amazon, Deezer etc…)