speaker-photo

Bartek Łęczycki

Harmonijka ustna

Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego polskiego harmonijkarza, w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”.

Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski "Koledzy" (2007) oraz Waglewski Fisz Emade "Męska Muzyka"(2008).
Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

W ramach Przystanku Woodstock 2008 poprowadził warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych, między seminariami takich osobistości jak Tadeusz Mazowiecki czy Tomasz Lis.

W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.

W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu. Tam poprowadził dwa workshopy o loop station oraz o specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.

Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.

Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko.
Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Tommy Emmanuel, Wojciech Waglewski, Marek Raduli, Jarek Śmietana, Andrzej Nowak, Piotr Banach Krzysztof Misiak czy Maciej Maleńczuk.
Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny.

Bartosz Łęczycki jest również popularyzatorem harmonijki ustnej wśród dzieci i młodzieży, prowadząc zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.

- Akademia Bluesa to multimedialny wykład o historii muzyki rozrywkowej, zaczynając od muzyki bluesowej, rockowej a kończąc na nowoczesnych gatunkach muzyki elektronicznej. Wykład jest skierowany do młodzieży szkolnej oraz dorosłych
- Dookoła świata z harmonijką ustną to występ skierowany do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w którym oprócz interaktywnego omówienia zasady działania harmonijki, prezentowane są utwory typowe dla muzyki np. amerykańskiej, indyjskiej, polskiej czy afrykańskiej.