Bartek Łęczycki

harmonijka ustna

Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie.

Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski “Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade “Męska Muzyka”(2008).
Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

W ramach Przystanku Woodstock 2008 poprowadził warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych, między seminariami takich osobistości jak Tadeusz Mazowiecki, czy Tomasz Lis.

W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.

W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu. Tam poprowadził dwa workshopy jeden o wykorzystaniu loop station, zaś drugi o specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.

Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.

Od 2020r. prowadzi największą w Polsce szkołę gry na harmonijce www.akademiaharmonijki.pl

Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko.
Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Tommy Emmanuel, Wojciech Waglewski, Jarek Śmietana, Alicja Janosz, Andrzej Nowak, Piotr Banach, Alicja Majewska czy Maciej Maleńczuk
Udziela się w kilku formacjach muzycznych, głównie JJ BAND, Łęczycki Jazz Trio czy Harpcore, występuje też solowo z wykorzystaniem loop station grając wyłącznie na harmonijce różne gatunki muzyczne od jazzu poprzez indyjskie ragi, a nawet techno.